Únor 2014

Jak vybrat správnou jarní bundu

21. února 2014 v 9:30 | www.acid-house.cz

Zima už s největší pravděpodobností nám dala valem a vy se budete muset rozloučit se svojí zimní bundou a pomalinku se poohlédnout po bundě jarní. Pokud přemýšlíte o tom, kde začít koupit jarní bundu nebo jaké jsou možnosti jejího nejlepšího nákupu, pak jste tu správně. Vybrat tu správnou jarní bundu, která vám sedne, dlouho vydrží a nezlomí váš rozpočet, může být snadnější, než si myslíte.

1. Vynechte sezónní prvky

Jakkoli může být lákavé dostat do svého šatníku jarní bundy s jasnými módními faktory, tak je dobré právě tomuto lákání se vyhnout. Jednoduše si nepořizujte jarní bundu, která s sebou nese módní trendy aktuální sezóny. Tímto dosáhnete určitého módního stylu i v následujících období, kdy bunda nebude úplně mimo módní trend.

2. Neutrácejte zbytečně za trendy

Nenechte se nachytat a neutrácejte za jarní bundy více než jste si naplánovali. Je lepší si pořídit decentnější a kvalitnější jarní bundu, která vydrží několik sezón a díky svému střihu bude stále zapadat do aktuálního módního trendu díky své nadčasovosti. Mezi takové výrobky můžeme zařadit například značkové jarní skate bundy.

3. Vyberte si nadčasový design

Pokud si pořídíte jarní bundu od opravdu kvalitního výrobce jakým může být například Horsefeathers nebo Vans, pak věřte tomu, že vám taková jarní bunda poslouží několik sezón a to jak na jaře tak spolehlivě i na podzim. Zde je tedy důležité vybrat si správný nadčasový design a to ať už se jedná o pánské jarní bundy, dámské jarní bundy nebo bundy dětské. Bunda barev aktuálního módního trendu nemusí být příští rok in.

4. Zkuste sportovnější styl

Sportovnější jarní bundy jsou většinou decentnějšího střihu i barev, takže budou trendy i několik dalších sezón. V poslední době je velmi oblíbené skate oblečení, které je vyráběno jako sportovní oblečení, ale velmi dobře se hodí i pro běžné nošení jak do práce tak i do školy nebo na odpočinkovou činnost.

5. Vyberte si správný střih

Pokud si vyberete jarní bundu, která je beztvará, pak vám může přidat několik kilo navíc aniž byste o to stáli. Pokud chcete zmenšit svoje širší boky, pak zvolte bundu, která vám bude sahat pod zadek. Některé ženy si pořizují dámské jarní bundy ve tvaru pytle ve snaze zakrýt nedokonalosti svého těla. Drobnosti jako pásek nebo šňůrky mohou dát jarní bundě svěží vzhled.

V dnešní době, kdy jsou nabídky obchodů s jarními bundami více než široké, se může zdát, že vybrat si správnou jarní bundu může být frustrující a složité. Pokud se budete držet alespoň trochu výše uvedených rad a vašeho zdravého rozumu a naleznete jarní bundu v rovnováze trendu s nadčasovým designem, pak najít tu správnou jarní bundu bude pro vás hračka.

Jak vybrat správné skate boty

10. února 2014 v 12:02 | www.acid-house.cz
Pokud jste se někdy rozhodovali o koupi nových skate bot, určitě jste se nejednou sami sebe ptali, jak a podle čeho vlastně takové nejlepší skate boty vybrat. Jednoduchá odpověď je, že neexistují žádné nejlepší skate boty. Výběr těch nejlepších bot závisí na spoustě okolností a je opravdu na každém z nás, jaké skate boty a pro jaký druh chůze či pohybu vybereme. Musíme se prostě sami sebe zeptat, jaké boty to vlastně vůbec chceme.


Vybíráme skate boty dle vlastních potřeb

Dobrým začátkem výběru skate bot je, vědět, k čemu boty budeme převážně používat. Musíme si uvědomit, zda-li budeme potřebovat boty trvalejší a pevnější nebo boty lehčí a prodyšnější. Budeme potřebovat boty pro ježdění na skateboardu na hladké rampě nebo s nimi chodit v prašném terénu? Budete skate boty nosit při halovém sportu nebo někde na venkovním hřišti? Pokud máte jasno alespoň na výše uvedené dotazy, pak jste na nejlepší cestě k výběru těch správných skate bot.


Výběr skate bot

Jste-li obeznámeni s problematikou skateboardingu, který je v současné době stále velmi oblíbený pak víte, že existuje mnoho skate stylů jako je například street, freestyle, downhill a podobně. Každý z těchto skate stylů vyžaduje specifické požadavky na nohy a tím i na boty. Například pokročilejší street skating klade důraz na podporu nohy při dopadu. Aktivní příznivci tohoto stylu se pak rozhodují pro pevné skate boty, které dokonale tlumí jejich tvrdé doskoky. Jako vhodné produkt můžeme doporučit skate boty Emerica od stejnojmenné společnosti Emerica.


Na druhé straně pro příznivce downhill stylu jsou vyráběny skate boty s podrážkou z vulkanizovaných materiálů pro dosažení maximální přilnavosti podrážky k povrchu skateboardu. Mezi nejvýznamnější značky pro tento styl se nabízejí skate boty Vans.

Skateboty Vans jsou perfektní volbou pro všechny vyznavače sjezdového skateboardingu pro svoji malou, tenkou a přilnavou podrážku z vulkanizovaného materiálu, které velmi dobře zajišťuje přilnavost k prknu. Konstrukce skate boty Vans je bez objemných polstrování a jazyků, takže velmi lehká. Bohužel díky této odlehčené konstrukci může častěji docházet k poranění nohy. Zde se jako dobrá alternativa nabízí univerzálnější skate obuv, která je rozumným kompromisem mezi odlehčenou botou pro downhil skating a pevnou bezpečnější botou. Na rozdíl od výše zmiňovaných odlehčených skate bot mají tyto boty polstrování a zesílený jazyk. Mezi takové boty patří skate boty DC shoes Anvil, které jsou multiúčelové skate boty - mají perfektní přilnavou podrážku a navíc disponují polstrováním, silnějším jazykem a zesílenou semišovou konstrukcí.

Pokud ale toužíte po opravdu pevné obuvi s dlouhou dobou životnosti, pak nejvíce odolné skate boty jsou ty, které jsou zhotoveny vyztuženého semiše, kůže nebo gumy. Nejvíce odolné skate boty mají obvykle okrajové chrániče, silné tkaničky, minimum šitých částí a sevřenou podešev.

Skate boty DC Shoes Spartan jsou vyrobeny především s ohledem na svou trvanlivost. Jde o koženou botu vyztuženou TPR vložkou a disponuje speciálním šněrováním, které minimalizuje třepení krajů. Díky konstrukci boty, která je provedena převážně z jednoho kusu, zaručuje tato skate obuv vysokou odolnost a životnost.