Listopad 2013

Vybíráme ideální bundu na zimu: Jak na to?

5. listopadu 2013 v 22:51 | www.acid-house.cz
Výběr kvalitní zimní bundy je zásadní, rozhoduje o tom, jak se budete v té či oné situaci cítit. Hledáte bundu pro každodenní nošení do města? Potřebujete poctivou zimní bundu na hory a do horších podmínek? Nebo chcete ideální zimní bundu pro sport a aktivnější pohyb? Poradíme Vám, jak správně zimní bundu vybrat a přitom neudělat chybu.

Podle čeho se při výběru bundy rozhodovat?

Značkové bundy se prezentují různými vlastnostmi, např. jsou lehké, silné, prodyšné, nepromokavé, větru a vodě-odolné, zateplené.... Všímejte si také parametrů prodyšnosti, vodě-odolnosti, zateplení... Obecně platí, že zateplené bundy mají i vysoký stupeň vodě a větru-odolnosti, ale už hůře odvádějí přebytečné teplo a naopak, lehké bundy nebudou tolik komfortní v mrazech, ale mohou slušně odolávat horším povětrnostním podmínkám a budou i lépe větrat. Hodí se více pro podzimní a jarní nošení anebo v zimě ke sportu, kdy je tělo v pohybu, např. na běžkách, při bruslení, na kolo apod.

To jsou všechno velmi důležité atributy, které rozhodují o Vašem komfortu v různých situacích. Musíme si proto nejprve položit otázky: Na co chceme bundu využívat? Bude nám stačit jedna univerzální pro každodenní nošení a volný čas nebo chceme i sportovat a užívat zimních radovánek třeba i v horších nebo extrémních podmínkách?


Zateplená zimní bunda

Poctivá bunda na zimu s vysokým stupněm zateplení skvěle ochrání i před silnými mrazy. Taková bunda si hravě poradí s prudkým větrem, ledovým deštěm i sněhem. Obyčejně mívá vysoký ochranný límec, légami kryté zipy a silnou stahovací kapuci. Nezřídka jsou zateplené zimní bundy vybaveny jednoduše stahovatelným spodním lemem a upravitelnými rukávy, taková bunda se pak snadno a dokonale přizpůsobí jakékoli postavě.

Zimní zateplená bunda se hodí pro každodenní nošení do města i na hory. Oceníte ji v jakémkoli zimním počasí, výborně chrání před nepohodou a hřeje - udržuje tělesné teplo v pohodě i bez nutnosti pohybu. Plánujete parádní odolnou zimní bundu na letošní tuhou zimu? Pěkné dámské zimní bundy značkových kolekcí sezóny 2013 / 2014 a také letošní stylové pánské zimní bundy najdete v našem obchodě v mnoha stylových provedeních.

Bunda na snowboard

Snowboardové bundy jsou samostatnou kapitolou zimních bund. Většinou mají řadu vychytávek a prvků, které u běžné bundy nenajdete. Jsou vybaveny sněžným pásem - tzv. snowskirtem, který brání podsouvání sněhu pod bundu a současně umožňuje připnutí snowboardových kalhot k bundě, takže ochrana před sněhem a vlhkostí je dokonalá. Mají kryté nebo impregnované zipy. Jsou mnohonásobně prošívané, v exponovaných místech disponují pevnějšími švy.

Snowboardové bundy mají vysoký stupeň vodě-odolnosti, bývají i solidně prodyšné. Jsou uzpůsobené pro rychlou manipulaci, jednoduché stahování spodního lemu, rukávů i kapuce jednou rukou i v rukavicích apod. Samozřejmě nikdy nechybí krytá audio kapsa pro poslech té správné muziky na svahu a potěší také snadno přístupné kapsy i v rukavicích. Obrovskou výhodou snowboardové bundy je fakt, že ji můžete využít i pro běžné nošení klidně i do města, práce, do školy. Na první pohled se od poctivé zateplené zimní bundy nijak zásadně neliší a snowboardová bunda tak najde své široké uplatnění i mimo sport.

Pokud plánujete pořádnou bundu na snowboard, můžete si vybrat z nových modelů značkových kolekcí: Stylové dámské a pánské snowboardové bundy pro novou sezonu jsou nachystány a čekají na nové majitele!

Lehká zimní / podzimní bunda

Bundy pro podzimní a jarní nošení jsou nejčastěji vybaveny ochrannou proti větru a vlhkosti, poradí si s nepříjemnými chladnými podzimními rány a současně odolají třeba i nečekané aprílové přeháňce. Protože jsou to vetšinou bundy lehké, hodí se i pro sportovní vyžití jak na podzim, tak v zimě. Své uplatnění proto najdou na kole, na běžkách, na ledě i při běhání. Samozřejmě podzimní a lehké zimní bundy jsou praktické i pro každodenní nošení, třeba s kamarády na ven nebo do školy a města.

Ať už se rozhodnete jakkoli, kvalitní bunda je základ. Vybírejte s ohledem na počasí a druh využití. Pokud jste aktivní sportovci a máte rádi pohyb, raději investujte třeba do dvou bund, jednu zateplenou pro běžné nošení a další třeba ke sportu a pro podzimní nošení. Nezbývá než popřát: Užijte si letošní zimu naplno, ať už ji strávíte jakkoli, s bundami obchodu Acid-House.cz určitě bude stát za to!