Říjen 2010

na(s)prostý Volby 2010

15. října 2010 v 13:55 | www.acid-house.cz
Nevím jak Vás, ale mě rozčiluje ten systém voleb. Vždyť je to naprostá fraška, která z nás lidí dělá naprostý blbce. Ty lidi na těch kandidátkách jsou tak krásně seřazený. Na první místa si daj někoho, kdo je "relativně" naprosto místně oblíbenej a hned pod tyto relativně oblíbený lidi daj takový ty, co už tam byli, a co jim my voliči naprosto nedůvěřujeme, protože naprosto ztratili naši důvěru. Naděje tu není naprosto žádná, protože systém funguje tak, že lidi zkusí volit pár nových kandidátů, kteří když to vyhrajou, tak se toho zřeknou, protože na ty funkce nemají naprosto žádný čas. Takovou to možnost bych naprosto zakázal! Pokud chce někdo kandidovat do voleb, tak v případě úspěchu prostě bude vykonávat svěřenou funkci a to naprosto svědomitě, samozřejmě. A ne, že se jim hned po volbách nechce a "svoje" hlasy předají svým dalším kandidátům, kteří jsou  napsaní hned pod těmito "výherci" Naprosto s tím nesouhlasím!! Kdo nechce vykonávat funkce, ať se nepíše na volební lístky! Kdo tam je naopak napsanej, ať laskavě bojuje a nepředává hlasy někomu, koho jsme volit nechtěli a nevolili! To je právě ta naprostá fraška, protože tento systém pozbývá smyslu volit, koho chceme!

Hřbitov

13. října 2010 v 13:41 | www.acid-house.cz
Hřbitov,
Konec,
Ticho.

Vans

11. října 2010 v 13:59 | www.acid-house.cz
Vans je výrobce tenisek, skateboardové a jiné obuvi z jižní Californie založený 15.března 1966 Paul Van Dorenem v jižní Californii jako Van Doren Rubber Company. Na začátku Vans navrhoval obuv pouze s diamanty, které byly k vidění vepředu a vzadu podrážky. Později se však střední část obuvi rozpadla, jelikož byla využívána především na skateboarding. Vans se později rozhodl přidat vertikální linie ke zvýšení přilnavosti a podrážkám se dostalo označení "oplatková". Společnost se hodně zaměřuje na surfing, skateboarding a styl punk rock. V uplynulých letech Vans začal dále vyrábět oblečení a doplňky na skateboarding.

Salebra

11. října 2010 v 13:58 | www.acid-house.cz
Salebra safewear
je jedna z nejstarších českých snowboardových firem. Od svého počátku designujeme a vyrábíme snowboardové oblečení v malých sériích již 12 let. Používáme nejkvalitnější funkční materiály a prostorové střihy. Investujeme do vývoje a vlastní technologie. Pořádáme snowboardové závody a campy. Sponzorujeme jezdce, kteří jsou důležitou součástí naší firmy, protože se podílí na vývoji a testování oblečení. Oblečení testují až šest měsíců v roce na horách po celém světě. Jezdí světové poháry a zúčastňují se campů jak v Evropě, tak v Americe. A to všechno pro Vaší radost a spokojenost!

Osiris

11. října 2010 v 13:58 | www.acid-house.cz
Osiris
je skateboardingová značka obuvi založená v jižní Californii. Osiris D3 a její nástupce Osiris D3 2001 byly nejlépe prodávané profesionální modelové řady Dave Mayhewa, a také jedny z nejvíce oceňovaných. Nejdříve se prodávaly pomalu, ale jakmile Osiris začal rozprodávat zásoby, popularita D3 se zvedla a začaly se prodávat velice dobře.
Druhá verze byla nazvána Osiris D3 2001 Model, která se dokázala také velice dobře prodávat. Osiris poté vyvinul menší, lehčí, méně mohutnou verzi nazvanou D3 NTX, to vše následováno verzí D3 4.0. Osiris také začal prodávat D3 Snowboarding obuv založenou na designu modelu D3 2001.
Ve svém videoklipu k songu Complicated je Avril Lavigne viděna s modelem D3 2001 na nohou, který se také objevil na přebalu jejího alba Let Go.

Nugget

11. října 2010 v 13:57 | www.acid-house.cz
Po zkušenostech s výrobou oblečení jsme se koncem roku 1999 rozhodli vytvořit značku, která by splňovala naše představy o oblečení a zároveň v sobě odrážela věci, kterým se věnujeme a které máme rádi. Snowboarding, skateboarding, muzika a podpora našich přátel stáli u zrodu
NUGGET
clothing systems.
Naši produkci i týmové jezdce jsme časem rozdělili do dvou hlavních proudů. NUGGET CLOTHING SYSTEMS jsou věci hlavně pro skateboarding a městské oblečení. Pod označením NUGGET OUTERWEAR SYSTEMS vyrábíme snowboardové oblečení a doplňky na zimu. 60% produkce vzniká v naší krejčovské dílně v Brně, která nám také poskytuje zázemí pro vývoj nových modelů a designů. Děláme maximum pro to, aby každý kus oblečení, který opouští náš sklad směrem do Tvého oblíbeného skate shopu byl z vysoce kvalitních materiálů a bezchybně zpracován. Funkčnost oblečení testujeme denně my i naši týmový jezdci a snažíme se věci neustále zlepšovat.
Těší nás, že se nám daří tvořit NUGGET TEAM z jezdců, kterých si vážíme pro stoprocentní nasazení a zaujetí pro extrémní sporty. Jejich dobré umisťování na závodech a exhibicích nás přesvědčuje o tom, že jsme vybírali správně a jsme rádi, že můžeme k jejich výsledkům napomáhat.

Horsefeathers

11. října 2010 v 13:57 | www.acid-house.cz
Historie
Horsefeathers
sahá zpátky do roku 1989, kdy si na střední škole v kanadský Britský Kolumbii začal Stewart Carlson a Joel DeVille tisknout vlastní designy na trika a mikiny. Bylo to v době, kdy snowboarding začínal v Kanadě nabírat na obrátkách a skateboarding se pomalu vracel na scénu, avšak ani jeden z těchto sportů ještě nebyl akceptován širší veřejností. V malém městě kde se tato skupina lidí nacházela, byl skateboarding záležitostí pěti jedinců a snowboarding možná deseti, čímž vybočovali z řady jak oblékáním, tak třeba i hudbou, kterou poslouchali. Vytvoření vlastní značky Horsefeathers byl jeden z dalších kroků k provokaci rednecků a jocků, který už tak nezkousávali volný oblečení a všechno ostatní kolem skateboardingu a snowboardingu.
Kvůli nedostatku peněz a ukončení střední školy se ale celá akce v roce '92 rozpadla a mimo zakládání designů do desek se nějakou dobu nedělo nic.
Další fáze začala až v roce '94, kdy se vše rozjelo nanovo v České Republice. S využitím nashromážděných nápadů a log za posledních pár let se začala rýsovat první řada streetwearu. I když nakonec ten rok vzniklo jenom několik verzí tisků na trika a jeden model kalhot a kraťasů, bylo jasný, že díky obrovskému množství nápadů, které čekaly na využití, budou další série mnohem větší a promáklejší.
Oblečení, které v současné době vyrábíme, ať na snb nebo street, se nedá s minulostí srovnávat co se propracovanosti, materiálů a kvality týče. Přístup k vymýšlení nových věcí ale rozhodně zůstal stejný a nadále chceme realizovat nápady naše i lidí kolem nás do podoby, která bude nedílnou součástí skateboardingu a snowboardingu.
Proto považujeme za důležitý podporovat lidi, který berou ježdění jako něco víc než zábavu na neděli a který mají chuť být vždy o krok napřed. I ti mají svůj podíl na vývoji a inovaci budoucích kolekcí a hlavně na spolupráci při vývoji, který od prvního potisku na trička dospěl až do dnešní podoby.

Funstorm

11. října 2010 v 13:56 | www.acid-house.cz
Funstorm
je stálicí české snow & skate scény. Od roku 1990 nám tito pracovití mravenečci z Podještědí přinášejí každým rokem čím dál tím rozsáhlejší kolekci svého kvalitního oblečení pro snowboarding, skateboarding i pro volný čas. Umístění sídla firmy dává tušit jejich více než kladný vztah k horám a tudíž i ke snowboardingu.
Do týmu Funstorm patří: Venca Kutil, Ondra Bauer, Honza Dostál, Honza Nečas, Eliška Šírová, Lucie Janouchová.

Fox

11. října 2010 v 13:55 | www.acid-house.cz
Fox
Racing Inc. byl založen roku 1974 Geoffem Foxem v Morgan Hill, ve státě California. Začal jako malý podnik distribuující evropské motokrosové stroje. Po dvou letech Moto-X Fox, jak byl původně nazván, začal vyrábět precizní dopl!nky pro jezdce. Geoff Fox založil jezdecký tým k propagaci svých produktů a jakmile je fanoušci uviděli, prostě je chtěli. Od roku 1980 Fox přeměnil svou společnost na významného hráče na poli motokrosového průmyslu.


Etnies

11. října 2010 v 13:55 | www.acid-house.cz
Etnies
je americká značka obuvi založená v Lake Forest, ve státě California, vlastněná společností Sole Technology, Inc. s hluboce zapuštěnými kořeny ve skateboardingu. Značka Etnies je primárně výrobcem obuvi pro skateboarding, ale v minulých letech také vytvořila obuv a oblečení určené snowboardistům, BMX a motocrossovým jezdcům, a také surfařům.
Začátky firmy najdeme ve Francii, v roce 1986. Původní jméno značky bylo Etnics; bylo odvozeno od slova "ethnic" jako poklona skateboardingové subkultuře. Později byl název změněn na Etnies kvůli problémům se zákonem. Roku 1989 převzal společnost Pierre André, stvořivší tak první skateboardovou společnost s obuví vlastněnou profesionálním skateboardistou.
Značka Etnies je považována za nejdostupnější značku společnosti Sole Technology. Zatímco její jiné dceřiné značky, např. éS Footwear a Emerica, se úzce zaměřují na skateboardovou obuv, Etnies má širší zaměření; od obuvi pro batolata až po "etnies Girl", modelovou řadu pro dívky a ženy.
Značka Etnies sponzoruje mnoho profesionálních sportovců ve sportech jako jsou skateboarding, snowboarding, surfing, BMX a motocross. Něktěrými jsou např.: Arto Saari, Rune Glifberg, Jason Dill, Ryan Sheckler, Ali Boulala, Ronnie Creager, Kyle Leeper, Elissa Steamer, Lauren Perkins, Chris Malloy, Jamie Bestwickand a William Torres.
Etnies je široce rozšířená, velmi populární značka obuvi.

És footwear

11. října 2010 v 13:54 | www.acid-house.cz
éS
Footwear (éS se vyslovuje jako písmeno s) je americká značka obuvi založená roku 1995 Pierre André Senizerguesem ze společnosti Sole Technology, Inc., vlastnící také značky Etnies, Emerica ThirtyTwo snowboard boots a Altamont Apparel. éS bylo vyvíjeno jako více techničtěji zaměřená řada oproti Etnies a podobným značkám zaměřující se na estetiku a funkčnost. Profesionální jezdec Sal Barbier opustil Etnies a přidal se k éS, kde vytvořil svou řadu obuvi a přenesl svůj úspěšný model Sal 23 do éS.
Nejpopulárnější obuv od éS Footwear, Accel, se začal prodávat roku 1996 a je dodnes nejvíce prodávanou značkou této společnosti. Na jaře 2006 éS opustil poslední zakládající člen a profesionální jezdec Eric Koston, který odešel k Lakai Footwear. Dlouholetý člen týmu Tom Penny odešel k firmě Supra roku 2005.

Emerica

11. října 2010 v 13:53 | www.acid-house.cz
Počátky společnosti
Emerica
sahají do roku 1995 ke značce Etnies. Francouzská společnost s obuví Rautureau Apple, která založila Etnies roku 1986, byla odkoupena konsorciem European shoe conglomerate, která byla vzápětí přeměněna na americkou společnost. Po tomto obchodu Pierre-André Senizergues, který navrhoval a prodával Etnies v Americe od roku 1990 pod názvem Etnies America, ztratil licenční práva na název Etnies. Založil tedy značku Emerica, což je prostě zkratka názvu Etnies America.
Roku 1996 Pierre-André koupil všechny práva Etnies a pokračoval dále v distribuci obou značek. Emerica se zaměřila čistě na skateboarding, zatímco Etnies je široký prodejce surfové, ženské, BMX and Moto-x obuvi jakožto doplňujících řad k jejich skate obuvi.

Ecko

11. října 2010 v 13:53 | www.acid-house.cz
Marc Ecko
je módní návrhář a podnikatel, který vyrůstal v Lakewoodu. Nejprve začal s prodejem triček v polovině roku 1980, poté založil svou značku oblečení
Ecko
v roce 1993. Značka
Ecko Unlimited
se stala světově známou a stala se oblíbenou především mezi mladou generací. Inspirace mládím a hip-hopem se odráží v designu všech výrobcích
Marca Ecko.
Ecko
je módou pro mladé energické lidi, kteří touží být sami sebou.
Marc Ecko
má své obchody po celém světě. Vyvinula se taky oddělená řada oblečení a doplňků - Rhino Red shoes, Cut & Sew (dětské oblečení, pánské boty, hodinky…) a další.
Hodinky
Marc Ecko
vynikají svým propracovaným designem a každý kus je opravdu originálem. Hodinky
Marc Ecko
vám neřeknou pouze čas, stanou se vašim nezbytným doplňkem, kterého si každý všimne.
Marc Ecko
věří v to, že každý touží být sám sebou a chce se nějak odlišovat. Proto vyrábí limitované edice a originální doplňky, které si získaly oblibu po celém světě. A zákaznící zůstávají této značce věrní. Od svého vzniku se snaží
Marc Ecko
nabídku rozšiřovat, a tak v obchodech můžeme najít téměř vše: pánské a dámské oblečení (Ecko Red), obuv, hodinky, sluneční brýle, spodní prádlo, opasky, tašky, čepice, drobné kožené zboží, oblečení pro formální příležitostí a mnoho dalšího.

DC shoes

11. října 2010 v 13:52 | www.acid-house.cz
DC Shoes
je americká společnost zaměřující se na boty, sídlící ve městě Vista, ve státě California založená roku 1993, specializující se na boty pro skateboarding, snowboarding a venkovní oblečení. Společnost výrábí obuv pro všechny typy extrémních sportů, např. skateboarding, snowboarding, BMX, motocross, rally, surfing a to nejen pánské, ale i dámské. Mezi oblíbené modely botů DC patří například Chelsea. 10. března 2004 byla společnost DC Shoes koupena společností Quiksilver.

Dakine

11. října 2010 v 13:51 | www.acid-house.cz
Dakine
je firma se sídlem v Oregonu nabízející již přes čtvrt století nejucelenější sortiment doplňků pro boardriding. Každý kousek, který tahle firma vyprodukuje, je navržen s ohledem na co nejdokonalejší funkčnost a kvalitu. Spolu s velkým týmem profesionálních jezdců vyvíjí po technické stránce dokonalé výrobky.
Firmu Dakine založil roku 1979 Rob Kaplan na souostroví Hawaii. Až po závěr osmdesátých let se firma angažovala pouze v oblasti surfingu a windsurfingu. Nakonec roku 1989 firma Dakine začala pronikat i na snowboardový trh s různými doplňky, taškami a batohy Dakine.
Několik let poté Dakine představil tzv. Heli Pack - je to batoh zakládající novou kategorii malých a funkčních batohů. Později, roku 1998, Dakine představuje batoh Heli Pro, který rychle získává status nejprodávanějšího "technického" batohu - a k tomu nejvíce kopírovaného.
Dakine dále upíná svou pozornost na rozvíjení svých výrobků, nejen těch surfových, windsurfových a snowboardových, ale nově i batohů pro skateboarding a doplňků pro kiteboarding. Nedílnou součástí kolekce jsou i batohy pro volný čas a městské nošení.
V současnosti Dakine nabízí výrobu produků pro profesionály v každém boardridingovém sportu. Během čtvrtstoletí svého působení na trhu si tato firma vydobila reputaci neustále inovující a kvalitu zvyšující společnosti.
U firmy Dakine si můžete pořídit batohy na snowboard, či do města, boardbagy, dámské pásky, kabelky, mikiny a další zboží.

Adio

11. října 2010 v 13:51 | www.acid-house.cz
Adio
je americká společnost vyrábějící pánské i dámské boty a také oblečení - především pro skateboarding. Firma byla založena roku 1998 bývalým profesionálním skateboardistou a majitelem firmy Planet Earth Skateboards Chrisem Millerem. Obě firmy jsou dceřiné společnosti firmy K2 Sports.
Skate boty Adio obouvají mj. profesionální skateboardisté Tony Hawk, Bam Margera, Brian Sumner, Kenny Anderson, Danny Montoya, Ed Selego, Jeremy Wray, Shaun White, a Nick Dompierre. Hawk, Sumner, Anderson, Montoya, Selego, Wray, White, a Margera mají své pro modely botů Adio. Skupiny CKY a HIM mají také svůj model. Adio vyrábí také dámské boty - mezi nejoblíbenější modely patří Eugene a Hamilton.
Skupina Blink-182 je také známa nošením oblečení značky Adio. V jejich klipu "The Rock Show" můžete vidět jejich člena Marka Hoppuse v tričku Adio.

Podzim je tu a my se postupně oblékáme

8. října 2010 v 13:06 | acid-house.cz
Tak léto už je za námi, teď si vychutnáme něco mezi podzimem a babím létem. Už se nemůžeme dočkat až padne první listí, a parky našich měst se rozzáří podzimními barvami. Teploty těchto dnů už nás pomalu nutí přidávat další vrstvy oblečení. Už nejde chodit jen v tričku i když pár jedinců se ještě najde, ale jak říká můj děda "frajeřina nezebe". No a tak kraťasy měníme za kalhoty, oblékáme mikiny a občas si i na tu mikinu vezmeme podzimní bundu. Zvláště při ranní cestě do školy nebo do práce a navečer jakbysmet.No a pro ta, kteří nevědí, kde by si takovou mikču či bundu mohli koupit, jsme tu právě my s našim sketeshopem nadupaným novými kolekcemi všech různých střihů, barev, kombinací a potisků od různých českých i světových značek. Pokud máš chuť a chvilku čas neváhej a navštiv naše stránky, kde si můžeš v klidu prolézt různý druhy oblečení, obuvi i doplňků, který obohatěj tvůj šatník a uděláš dojem na svý kámoše.

Skateshop, který provozujeme, nabízí kvalitní oblečení a další doplňky známých značek, mezi které patří například značky ADIO, ADIDAS, CIRCA, COBIAN, DC SHOES, DAKINE, ECKO, ETNIES, ÉS, EMERICA, FOX, FUNSTORM, HABITAT, JART, JIGGAWEAR, KING, LANDO, HORSEFEATHERS, NEW ERA, NUGGET, OSIRIS, PEACE, REPRESENT, RESPIRO, RYDELHOUSE, SALEBRA, TECH DECK, VANS a další...

Zimní bundy Horsefeathers

8. října 2010 v 11:13 | acid-house.cz
Kdo by neznal značku Horsefeathers. Myslím si, že za příznivou cenu koupíte kvalitní zimní bundu od této značky, kterou můžete nosit jak do školy, do města, tak s ní vesele vyrazit i na hory. Bundy se dají koupit v několika barevných variantách, jak pro kluka, tak i pro holku. Barevné varianty jsou z celo potištěného materiálu a nebo i jednobarevné. Dají se tak krásně nakombinovat ke kalhotám nebo kulichu, kterých Horsefeathers nabízí také velké množství. Můžete si tak vybrat zimní bundu od značky HORSEFEATHERS se zatepleními bez zateplení. Bundy jsou většinou vybaveny vnitřním sněhovým pásem, který dobře chrání před vniknutím sněhu na tělo, mají náprsní kapsu a dvě přední kapsy uzavíratelné na zip. Bundy se dají stahovat ve spodním lemu v bocích i na manžetách na rukávech, mají i stahovací kapuci. Veškeré švy jsou podlepeny. Výška vodního sloupce bývá 5.000mm , prodyšnost: 5.000 g/m2/24h. Zateplené bundy mají zateplení 80g/m2.